Novoročný koncert slávnostne

06.01.2008, sviatočná trojkráľová nedeľa bola súčasne aj dňom, kedy si občania nášho mesta pripomenuli 15. výročie vzniku Slovenskej republiky. Slávnostný program Novoročného koncertu otvoril spevácky zbor Tatran, ktorý zaspieval hymny SR a EÚ. Primátor mesta Ing. Ján Blcháč privítal účastníkov slávnostného odpoludnia. predseda dozorného výboru Matice slovenskej Ing. Jozef Lukáč, si zaspomínal ako aktívny účastník na historické udalosti i osobnosti spred 15 rokov. Z jeho prejavu vyberáme - Na príprave vyhlásenia samostatnej Slovenskej republiky a nočného zhromaždenia sa podieľalo veľa zanietených ľudí, ale prosím o prepáčenie, že teraz spomeniem len tých, ktorí sa aktívne podieľali na tejto historickej akcii: moderátorom celého priebehu bol Karol Komandera, báseň predniesol Jozef Červeň, vlajkonosičmi boli Zita Žiaranová, Peter Vrlík ml., Martin Galko a Jozef Valent. Ohňostroj zabezpečili vojaci slovenskej armády pod vedením Milana Rašela a Júliusa Janeku, dokumentačný materiál aj s filmovaním zabezpečili Ján Hlavienka a Dušan Kutnár. Slovenský národ je životaschopný, musí sa však prebudiť a silnej a medzinárodnej konkurencii dokázať svoje schopnosti. Aktívna účasť na budovaní štátu je konkrétnym prejavom priľnutia k nemu. Keď budeme všetci cieľavedome a nezištne rozvíjať svoj pozitívny vzťah k Slovenskej republike tak ako k svojmu rodisku a svojim blízkym, urobíme základný krok pre úspešnú budúcnosť nášho národa a štátu.
V kultúrnom programe vystúpila vokálna skupina Close Harmony Friends, ktorá svojím vystúpením umocnila slávnostnú atmosféru a určite vo všetkých divákoch zanechala silný a neopakovateľný zážitok.


Dátum: 17.01.2008
Autor: Gabriel Lipták/CreativeSolution
Web: www.photo.creativesolution.eu
Email: photo@csweb.sk

© 2005-2008, Autorské práva www.mojliptov.sk. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu
www.mojliptov.sk je výslovne zakázané.
konverzný kurz: 1 € = 30,1260 Sk
Profinet Western City Šikluv Mlýn Občianske združenie Art Štúdio L.H. MADMARMOT FILMS - prispievateľ na mojliptov.sk Ceper ESOX & ESOX-PLAST Uhorská Ves, Model Mold Products, Nástrojáreň a Lisovňa