Minerálne a termálne pramene Lúčky


Čo navštíviť v okolí Čo navštíviť
v okolí
Aktivity v okolí Aktivity
v okolí
Služby v okolí Služby
v okolí
Ubytovanie v okolí Ubytovanie
v okolí
Informácie o obci Informácie
o obci

Medzi ďalšie termálne a minerálne pramene, ktoré si zaslúžia Vašu pozornosť sú premene v Lúčkach. Minerálne termálne vody v kúpeľoch Lúčky sú klasifikované ako prírodné, liečivé, slabo mineralizované, síranovo-hydrouhličitanové, vápenato-horečnaté, uhličité vody, hypotonické, vlažné. Podľa tvorby ich chemického zloženia patria k vodám petrogénnym, karbonato-sulfatogénneho charakteru. Majú nevýrazný kalcio-sulfátový typ chemizmu. Z plynných zložiek je dôležitý obsah voľného CO2, ktorý významne spolupôsobí pri formovaní výsledného chemizmu vôd. V súčasnosti sa liečivé účinky prameňov v Lúčkach využívajú prostredníctvom liečebných kúpeľov Lúčky.

História

Minerálne pramene v Lúčkach sa skladajú zo 6 prameňov severne od obce, z nich 2 sú zachytené vrtmi . Infiltračnou oblasťou minerálnych prameňov na lúčkach sú severné svahy Nízkych Tatier. Minerálne vody pochádzajú z vrstevných komplexov stredného triasu a kežmarského príkrovu.

Kontakt

Liptovské liečebné kúpele a.s.
034 82 Lúčky
Slovensko
e-mail : recepcia@kupelelucky.sk
www.kupelelucky.sk
Telefon : 044 439 28 28
044 437 55 61
Fax: 044 439 23 70
Viac informácií nájdete na: www.luckykupele.sk

Ubytujte sa u nás a objavte aj túto atrakciu so zľavou
www.cascada.sk

Výpredaj na horách

konverzný kurz: 1 € = 30,1260 Sk
Profinet Western City Šikluv Mlýn Občianske združenie Art Štúdio L.H. MADMARMOT FILMS - prispievateľ na mojliptov.sk Ceper ESOX & ESOX-PLAST Uhorská Ves, Model Mold Products, Nástrojáreň a Lisovňa