Cykloturistika- z Ružomberka cez Partizánsku Ľupču do Bešeňovej a nazad


Čo navštíviť v okolí Čo navštíviť
v okolí
Aktivity v okolí Aktivity
v okolí
Služby v okolí Služby
v okolí
Ubytovanie v okolí Ubytovanie
v okolí
Informácie o obci Informácie
o obci

Trasa o dĺžke cca 28km s prevýšením 100m začína zelenou značkou pri administratívnej budove SCP a prechádzame popri Ludrovskom kostolíku smerom na Štiavnicu. V Liptovskej Štiavnici, v strede dediny, odbočíme doľava na poľnú cestu, mierne stúpajúcu na kopec Vrch hora do Stredného Sliača. Po zjazde do dediny, smerom doľava, zídeme ku škole a po miestnej komunikácií sa dostaneme do Vyšného Sliača. V strede dediny odbočíme vľavo, znova na poľnú cestu a krátkymi stúpaniami a klesaniami sa dostaneme do obce Partizánska Ľupča, kde sa napojíme na modré značkovanie. Potom pokračujeme po hlavnej ceste č.18 E-50 cez Liptovský Michal – ponad diaľnicu D 1 do Bešeňovej, značkovanou červenou farbou cyklomagistrály. V obci je možné si opäť odpočinúť a využiť termálne kupaliská. Spiatočná cesta vedie cez obec Liptovská Teplá, Lisková do Ružomberka.
Okolie cesty je prevažne pahorkatinové, s výhľadom na južnú časť Chočského pohoria, Západné Tatry, Nízke Tatry a časť Veľkej a Malej Fatry. V Partizánskej Ľupči si možno všimnúť typickú zemianskú architektúru. Túto trasu doporučujeme širokej verejnosti, pretože je nenáročná na kondíciu a na technické vybavenie.

Ubytujte sa u nás a objavte aj túto atrakciu so zľavou
www.cascada.sk

Výpredaj na horách

Súvisiace odkazy:

konverzný kurz: 1 € = 30,1260 Sk
Profinet Western City Šikluv Mlýn Občianske združenie Art Štúdio L.H. MADMARMOT FILMS - prispievateľ na mojliptov.sk Ceper ESOX & ESOX-PLAST Uhorská Ves, Model Mold Products, Nástrojáreň a Lisovňa