Agroturistika Liptov - Pony farma


Čo navštíviť v okolí Čo navštíviť
v okolí
Aktivity v okolí Aktivity
v okolí
Služby v okolí Služby
v okolí
Ubytovanie v okolí Ubytovanie
v okolí
Informácie o obci Informácie
o obci

Pony farma sa nachádza v prírodnom prostredí Nízkych Tatier v obci Pavčina Lehota, ktorá je vzdialená len 0,5 km od vstupu do Demänovskej doliny - Jasná. Demänovská dolina každoročne láka tisícky turistov svojimi prírodnými krásami medzi ktoré patrí 3 km vzdialená Ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa Slobody. V lete sú tu výborné podmienky na pešiu turistiku, napríklad na Chopok - 2024 m, Ďumbier - 2043 m. Pre milovníkov lyžiarskeho športu sa v Demänovskej doline nachádza lyžiarske stredisko Jasná s vynikajúcimi lyžiarskymi traťami. Sú tu aj ďalšie športové atrakcie (napr. lanová dráha - Tarzania,...).
8 km je vzdialené naše kultúrne, historické a obchodné centrum Liptovský Mikuláš.
Celoročne je v Liptove možnosť kúpania v termálnych bazénoch - Aquapark Tatralandia (10 km), v Liptovskom Jáne (10 km) a v Bešeňovej Thermal park (25 km).
O farme

Pony farma je vhodná najmä na rodinnú dovolenku ale aj pre milovníkov poníkov a prírody. Deti si tu nájdu svet svojich predstáv. Kone - poníky sú primerané ich výške, môžu si ich pohladkať, učesať a zajazdiť si na nich s doprovodom chovateľa. Je tu poník Black, na ktorom sa naučí jazdiť každé dieťa, kobylka Isa a jej už veľké žriebä Monty a náš najväčší poník - hucul Pejko, ktorý sem prišiel z Topoľčianok. Všetky poníky Vás odvezú v sedle alebo aj na koči, výletnom voze, piknikovom voze a v zime na saniach. Každý si tu môže vybrať. Na farme žijú aj iné zvieratká: pes Bodrík, zajačiky a ovečky. V maštali si postavili hniezdo lastovičky, ktoré tam každý rok vychovajú svoje mláďatá. Večerom je v okolí farmy vidieť divé zajace, na jar a na jeseň jelene a srnky. Nad nami, vysoko na oblohe lietajú dravé vtáky ale aj iné malé vtáčiky, ktoré vždy ráno krásne spievajú.Venujeme sa aj tradičnému poľnohospodárstvu a každý kto rád pracuje v prírode sa môže zapojiť. Všetkým zvieratkám, ktoré žijú na farme musíme pripraviť na dlhú zimu dosť sena, a tak kosíme, obraciame a zvážame seno. Okrem toho majú poníky veľmi radi mrkvu a kŕmnu repu, ktorú musíme vypestovať.

Leto
Služba: Jazda v sedle s doprovodom

Jazda na historickej bričke (max. 3 dospelé osoby) je potrebné objednať 1 hod. vopred, minimálne 2 osoby


Jazda na výletnom voze (max. 6 osôb je potrebné objednať 1 hod. vopred, minimálne 4 osoby

LukostreľbaZima
Služba:
Jazda na saniach (max. 3 dospelé osoby) je potrebné objednať 1 hod. vopredKontakt

Pavčina Lehota 130
031 01 Liptovský Mikuláš
Slovensko
tel.: 00421- 44 - 5548 146
mobil:00421-902 214 254

e-mail: pony-farma@stonline.sk
Viac informácií nájdete na: www.ponyfarma.pavcina-lehota.sk

Ubytujte sa u nás a objavte aj túto atrakciu so zľavou
www.cascada.sk

Výpredaj na horách

Súvisiace odkazy:

konverzný kurz: 1 € = 30,1260 Sk
Profinet Western City Šikluv Mlýn Občianske združenie Art Štúdio L.H. MADMARMOT FILMS - prispievateľ na mojliptov.sk Ceper ESOX & ESOX-PLAST Uhorská Ves, Model Mold Products, Nástrojáreň a Lisovňa